پی نوشت: تا به حال آزمون خطاهای بسیاری در زمینه وجود یا حذف کانال های تلگرامی انجام داده ام. به عمد برخی گزینه های پیش فرض را تغییر داده ام تا اثر آن را بر سبک زندگی خود بدانم.

تغییر گزینه های پیش فرض خود یک روش برای زندگی شادتر و تنوع در سبک زندگی است. همان گونه که محمدرضا هم گاهی اشاره کرده است این تغییر گزینه ها از تغییر مکان موبایل در هنگام خواب گرفته تا در دسترس گذاشتن یک کتاب در ابتدای صبح می تواند متفاوت باشد و هر کدام نوعی سبک زندگی جداگانه را سبب گردد.

اصل مطلب: وجود یا عدم وجود برخی کانال های تلگرامی بر روی تلفن همراه تغییراتی را در شیوه و زمان استفاده از این شبکه ها ایجاد می کند. تجربه من نشان داده است وجود کانال های متفاوت تحلیل بورسی منجر به سر زدن گاه و بیگاه به این شبکه ها برای دیدن این تحلیل ها خواهد شد و از آنجا که یکی از اصول لایتغیر شخصی من در خرید و فروش سهم، استفاده از تحلیل خودم است نه تنها سرزدن به این کانال ها برای من فایده ای ندارد بلکه، زمان من را نیز خواهد گرفت.

در رابطه با کانال های خبری از آنجا که من، همیشه آلارم های مربوط به تلگرام را قطع می کنم و هیچ گاه جز وقتی که خودم بخواهم اینترنتم روشن نیست، استفاده از این نوع کانال‌ها از نوع تحلیلی شان، در نهایت کاربرد زیادی نخواهد داشت. زیرا با روشن کردن اینترنت، تنها حجمی از پیام ها روی هم تلمبار خواهد شد، پیام هایی که برخی از آنان تنها در زمان خود اهمیت دارند و چند ساعت بعد اهمیت خود را از دست خواهند داد. اگرچه برخی از پیام های تحلیلی این نوع کانال ها به افزایش قدرت تحلیلی من کمک خواهد کرد.

تا ماه های قبل ابدا در کانالی که در آن، مطالب طنز یا گیف خنده دار آپلود می شد عضو نمی شدم. اما برای تغییر حال در میانه روز هم که شده در یکی از این کانال ها عضو شده ام.

حضور در برخی کانال های تحلیلی بازار جهانی نفت، محصولات پلیمری و شیمیایی نیز بنا به مقتضیات شغلم و برای آگاهی از وضعیت بازارهای جهانی این محصولات الزامی است.

لیست کانال های تحلیلی مهمترین کانال های تلگرامی را برای من تشکیل می دهند. برخی از این کانال ها به شرح زیر هستند:

نیما آزادی

تحلیل تکنیکال سهم های بورسی و بازار جهانی

یادداشت های سعید درخشانی

تحلیل مسائل اقتصادی و بورسی از دیدگاه بنیادی

سید غفور هزاوه

ارائه نکاتی پیرامون معامله گری در بازار بورس و فارکس

یادداشت های مهدی رباطی

تحلیل مسائل سیاسی، اقتصادی و بازارهای جهانی

دوستدار سقراط

تحلیل مسائل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی از زبان دکتر علی سرزعیم به زبانی ساده و روان

کامیار فراهانی

ارائه نکات آموزشی در زمینه سرمایه گذاری و ارائه تجربیات

کانال دکتر محمد مشاری

ارائه تجربیات در قالب داستان های بلند و تحلیل های بازار بورس برای آموزش تحلیل

اقتصاد رفتاری

تشریح خطاهای رفتاری و ارائه مثال هایی از این خطاها در زندگی روزمره

بازار مسکن(بهروز ملکی)

ارائه تحلیل از تحولات بازار مسکن

خیابان فرصت

تحلیل های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی

انتشارات دنیای اقتصاد

معرفی کتاب های تازه چاپ شده از این انتشارات و ارائه خلاصه ای از کتاب

یک لیوان چای داغ، نوشته های حامد قدوسی

تحلیل های اقتصادی و کمی و نقد تحلیل های اقتصادی عامیانه