من به صورت ماهیانه مبلغ مشخصی را برای خرید کتاب، فایل صوتی و اشتراک متمم(البته که سالیانه می خرم) در نظر می گیرم و هر ماه حتی اگر فرصتی برای مطالعه آن پیدا نکنم، کتاب می خرم. معتقدم اگر باید به سهم خود و با توان خود، در جهت احیا و کمک به ناشران ماهیانه قدم کوچکی را بردارم.خرید کتاب هم برایم لذت بخش است و گاهی فکر به مخارج کتاب هایم خود روشی برای ترغیب شدنم به مطالعه بیشتر است.

در ماه های قبل همیشه، برای خرید کتاب به کتاب فروشی های انقلاب سری می زدم در کتاب فروشی ها می چرخیدم، با فروشندگان آن خوش و بشی می کردم. گاهی از لیست 5 کتابی که برای خرید انتخاب کرده بودم تنها به سه جلد از آن ها دسترسی پیدا می کردم. زمان و دشواری راه برای دسترسی به خرید کتاب ها گاهی سخت می شد.

با سرچ کردن به سایت شهر کتاب آنلاین رسیدم. تنوع کتاب های خوبی داشت و تقریبا تمام کتاب هایی که می خواستم در آن موجود بود. اولین سفارشم را در این سایت ثبت کردم. شیوه ارسال هم در شهر تهران با پیک موتوری است که هزینه آن براساس میزان خرید از 6 تا 3 هزار تومان متغیر است(نتیجه گیری براساس سفارش های ثبت شده تاکنون) و خرید های بالای 200 هزار تومان هم به صورت مجانی ارسال می شود. راستش را بخواهید اولین ثبت سفارش را با ترس انجام دادم زیرا که کیفیت خدمات آن ها را نمی دانستم. اولین خرید تجربه خوبی بود، کتاب ها با کیفیت بودند و اشتباهی در ارسال وجود نداشت. سر موقع مقرر کتاب تحویل داده شد و بسته بندی مناسبی هم داشت.

آخرین خریدم مربوط به شنبه همین هفته بود. این بار مبلغ سفارشم تا نزدیک 200 هزار تومان هم بالا رفت (نه اشتباه نکنید این نشان از سطح مطالعه من نیست) که قرار بود امروز به دستم برسد. تا ساعت 4 هم منتظر ماندم و از نگهبانی شرکت هم پیگیر شدم که ببینم کسی برای من چیزی آورده یا نه که خبری نبود. با خودم قرار گذاشته بودم که فردا صبح تلفنی سفارشم را پیگیری کنم که حدود ساعت 8 تماسی از یک موبایل ناآشنا داشتم. نام من را برد و خودش را معرفی کرد. از پرسنل شهر کتاب بود بابت نرسیدن امروز کتاب ها معذرت خواهی کرد و گفت پیکی که قرار بوده امروز آن ها را برساند دیر به ما خبر داده است که نمی تواند. تشکر کردم از پیگیری اش و با یک شب بخیر تلفنمان به اتمام رسید.

حقیقتا لذت بردم از رفتار حرفه ای پرسنل سایت که با تلفن شخصی پیگیری کار مشتری را انجام داده است. خواستم به نوبه خودم تریبونی باشم برای معرفی این سایت به کتاب خوان ها و لذت شناسایی یک سایت خوب کتاب فروشی را با شما تقسیم کرده باشم.